Busem do pracy


Dekady mijają, a sytuacja materialna wielu polskich rodzin wciąż zmusza do emigracji. Do jednych z częściej wybieranych kierunków wyjazdów w celach zarobkowych należą Belgia i Holandia.
Nie powinno nikogo dziwić, że ogromną część Polaków decydujących się na emigrację zarobkową stanowią osoby młode, które, ukończywszy szkoły, mają problemy we wkroczeniu na rynek pracy. Niemniej trudna sytuacja jednych oznacza zyski dla innych.
Korzyści z migracji czerpią przede wszystkim właściciele firm oferujących transport międzynarodowy. Rzadko bowiem zdarza się, że ktoś kupuje bilet w jedną stronę. Polacy zostawiają w kraju bliskich, domostwa i wspomnienia, więc mają do czego i do kogo wracać. Aktualny stan połączeń lotniczych Polski z innymi państwami nie daje im jednak wielu opcji wyboru. Sieć kolei podobnie. Największym powodzeniem cieszą się zatem busy – busy do Niemiec czy do Holandii. Polacy wybierają je ze względu na korzystne ceny biletów (w porównaniu do cen biletów lotniczych), oraz na dużą ilość połączeń. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Trzeba przygotować się na długie godziny spędzone w podróży, ale niektórzy nie mają innych opcji.
Jedno jest pewne – transport międzynarodowy rozwija się nie bez przyczyny, a największe zyski czerpią ci, którzy potrafią zaoferować coś, czego nie oferuje konkurencja.