Dlaczego kurtyny paskowe są świetnym wyborem?


Kurtyny paskowe to wykonane z elastycznych pasków, nachodzące na siebie przegrody. Są one pewną alternatywą dla klasycznych drzwi, ale kiedy i czy w ogóle są one dobrym wyborem?
Sprężyste pasy wykonane z tworzywa sztucznego mają dużo zastosowań. Kurtyny paskowe często możemy spotkać w miejscach, gdzie istotne jest trzymanie stałej temperatury powietrza m.in. w chłodniach bądź supermarketach. Zastosowanie znajdują także w miejscach, gdzie ważna jest cisza. Dzięki swoim właściwością chronią one przed hałasem oraz zanieczyszczeniami z zewnątrz. Poprzez elastyczną formę, kurtyny paskowe nie są przeszkodą dla m.in. wózków widłowych, które występują niemal w każdym magazynie. Wiemy już, że kurtyny paskowe mają wiele zastosowań. Nadają się one do: magazynów, chłodni, supermarketów oraz hal produkcyjnych. Mimo to czy klasyczne drzwi nie są lepszym wyborem? Zależy… Drzwi są lepszym wyborem, jeżeli musimy także zabezpieczyć wejście od niechcianych gości. Także nie użyjemy kurtyn paskowych jako np. wejście do domu. Natomiast drzwi mają jedną zasadniczą wadę. Wymagają ręcznego otwarcia, a kurtyny paskowe nie posiadają takiego problemu. Można przez nie swobodnie przejść, jeżeli nie mamy wolnych rąk, bądź przejechać np. wózkiem widłowym. Kolejną sprawą jest cena. Kurtyny charakteryzują się stosunkowo niską ceną w porównaniu do drzwi. Są również bardzo łatwe w montażu oraz demontażu. Kurtyny paskowe znajdują także zastosowanie w oddzielaniu przestrzenie w m.in. szpitalach, ponieważ dobrze zatrzymują brud oraz zarazki, ale spełnią swoje zadanie również w mieszkaniach. Kurtyny paskowe będą także dobrym rozwiązaniem w przypadku pracy spawacza, ponieważ będą zatrzymywać iskry oraz promieniowanie.
Dobra cena, wygodna konstrukcja, łatwy montaż oraz ochrona, to wszystko cechy kurtyny paskowej. Więc następnym razem, kiedy będziesz potrzebował przegrody, zastanów się nad kurtynami paskowymi, ponieważ często okazują się dużo lepszym rozwiązaniem niż klasyczne drzwi. Kurtyny paskowe są świetnym wyborem, nawet jeżeli nie masz magazynu, ale chcesz po prostu przedzielić pokój w domu.

Szczegóły: https://izolacyjnie.pl