Typowe obszary podlegające badaniu kamerą termowizyjną


Badanie kamerą termowizyjną Poznań to proces, w którym certyfikowany inspektor użyje kamery termowizyjnej, aby przeprowadzić inspekcję domu lub jako dodatek do regularnej inspekcji domu.

Jak przeprowadzana jest inspekcja termiczna w domu?

Inspekcja termiczna w domu różni się od zwykłej inspekcji domowej. Najpierw przeprowadzana jest pełna regularna inspekcja domu. Następnie inspektor wraca do obiektu, przeprowadzając osobną inspekcję termowizyjną. W ramach przygotowań do inspekcji termowizyjnej, podczas zwykłego przeglądu obiektu, wlejemy wiele litrów wody do zlewów, toalet, pryszniców i wanien w domu.
Ponieważ grawitacja obniża wodę, inspektor zacznie pracę od górnych pomieszczeń i potem kontynuuje weryfikację, schodząc w dół. Po pierwsze, zobaczymy, czy po uruchomieniu wody pojawią się jakieś drobne przecieki lub ślady wilgoci. Następnie, w wielopiętrowym domu lub wykończonej piwnicy sprawdzimy sytuację robiąc zdjęcia kamerą termowizyjną wokół urządzeń i poniżej poziomu podłóg, zaglądając do wszelkich zakamarków.

Typowe obszary do sprawdzenia za pomocą obrazowania termicznego

Podczas inspekcji domu, przyjrzymy się wszystkim obszarom, do których mamy dostęp w podejściu odgórnym. Oto kluczowe obszary, na których się koncentrujemy i czego szukamy:

Sufity – zaczynając od góry, szukamy przecieków w dachu, patrząc na sufity na piętrze oraz ściany przez które może przechodzić przeciek dachu. Następnie przyjrzymy się świetlikom i wywietrznikom. Ważne jest, że użyjemy kamery termowizyjnej do oglądania sufitów w obszarach poniżej dowolnego urządzenia lub urządzenia, które wykorzystuje wodę.

Ściany zewnętrzne – należy zobaczyć wszelkie przejścia przez ściany zewnętrzne, drzwi lub okna. Następnie sprawdzimy wokół okien, gdzie komin styka się ze ścianą i zewnętrzną linią dachu. Na koniec chcemy wiedzieć, czy są jakieś potencjalne problemy z uszczelnianiem lub armaturą wodno-kanalizacyjną.
Poziom po poziomie przyjrzymy się wszystkim urządzeniom hydraulicznym, szafkom w których są ukryte rury, podłogom oraz obszarom wokół urządzeń. Należą do nich takie rzeczy jak: umywalki i ich baza, WC, lodówki, wanny i kabiny prysznicowe, linie zasilające i nie tylko.

Fundamenty – w końcu docieramy do najniższego punktu domu, czyli piwnicy, prześwitów i samego fundamentu. Wszędzie, dokąd możemy się udać, kamera termowizyjna idzie z nami, aby opowiedzieć historię tego, co znalazła.

Zapraszamy na naszą stronę: termoprofit.pl