Usługi remontowe


Być może chcesz odświeżyć wygląd swojego domu, albo radykalnie zmienić jego wnętrze, aby lepiej odpowiadało Twoim gustom. Weź swój wałek do malowania i pędzle i idź na to. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, Twoje wyniki będą tak samo dobre, jak w przypadku profesjonalistów.

Malowanie ścian

Powinieneś dokładnie zmierzyć obszar, który chcesz pomalować, aby wiedzieć dokładnie, ile farby potrzebujesz. Kiedy już zdecydujesz się na kolor, udaj się do lokalnego sklepu z materiałami budowlanymi. Uważnie przeczytaj etykietę na puszce farby, aby poznać dokładną powierzchnię do pokrycia i czas schnięcia. Przygotuj powierzchnię przed malowaniem. Usunąć poprzednie warstwy farby za pomocą skrobaka i papieru ściernego, odtłuścić powierzchnię i w razie potrzeby załatać wyszczerbione lub wgniecione miejsca za pomocą szpachli. Nałóż kilka warstw podkładu akrylowego, aby poprawić przyczepność farby do materiału ściennego.

Nie należy pomijać tego kroku, w przeciwnym razie farba nie będzie prawidłowo przylegać i wiązać się z podłożem. Po pomalowaniu ścian należy ponownie zamontować gniazdka i przełączniki, które zostały usunięte przed rozpoczęciem pracy. Następnie należy wyczyścić podłogę i zdjąć osłony, które chronią meble przed kurzem. Przesuń meble na swoje miejsce, uważając, aby nie porysować podłogi.

Kompleksowe usługi remontowe

Przygotowanie ścian do malowania to świetny sposób na ich wygładzenie i usunięcie wszelkich niedoskonałości. Ubytki i pęknięcia wypełnia się gipsem lub szpachlą za pomocą małej płaskiej kielni. Po wyschnięciu materiału wygładzić powierzchnię papierem ściernym o ziarnistości 120. Usuń kurz i brud ze ścian za pomocą gąbki lub czystej szmatki z użyciem odpowiedniego detergentu. Zakończ odkurzaniem podłogi. Następnie należy wyłączyć zasilanie i zdjąć osłony gniazdek i przełączników, aby można było pomalować ściany z bliska, nie dostając farby na urządzeniach elektrycznych.

Wykończenia wnętrz

Musisz także tymczasowo usunąć grzejniki, aby móc pomalować powierzchnię ściany za nimi. Aby to zrobić, należy najpierw zamknąć zawory. Następnie należy umieścić tacę w miejscu, gdzie rury wchodzą, aby zapobiec rozpryskiwaniu się wody na podłogę. Odkręcić nakrętki kołpakowe łączące chłodnicę z rurami i spuścić wodę. Gdy woda przestanie wypływać, zdejmij chłodnicę z uchwytów mocujących ją na miejscu i wylej pozostałą wodę.